Mi tud’znamo
Avtorici koreografije: Ana Dolinšek in Maruša Fugger
Odrska postavitev je združevala igrivost in navihanost otrok. Skozi postavitev je šlo za »kdo je boljši«, med mlajšimi in starejšimi otroci. Mlajši so zmotili starejše, ti so se norčevali in njih in mislili, da lahko zaplešejo boljše od njih. Pa so jim mlajši pokazali, da se lahko prav dobro kosajo z njimi, na koncu pa so jim » ta mali« pokazali, da zmorejo tudi oni sami zaplesati, brez da bi jim kdo kazal kako se stvari streže. V postavitvi so, poleg igre ter zbadljivk, prikazali valček, Zibnšrit ter Rašplo.
V začetku delovanja skupine so se noše izposojale pri FS Emona, kasneje v Cerkljah na Gorenjskem, leta 2009 pa so bili kostumi za skupino sešiti po obširnem raziskovalnem delu ga. Alenke Pakiž. Njeno delo ima izjemen pomen za skupino, saj kostumi temeljijo na resničnih podobah, ki jih je odkrila v različnih pisnih ter fotografskih virih. Otroci so leta 2009, na srečanju otroških folklornih skupin, zaplesali v novi kostumski podobi.
Deklice nosijo obleke ali krila z bluzo, ki ima visok ovratnik, vse imajo predpasnike. Mlajše deklice nosijo pokrivala, ki so bila za takratni čas zelo značilna. Lase imajo spletene v eno ali dve kiti. Dečki nosijo visoke hlače ter srajco in telovnik. Največkrat so bili otroci bosi.
Ostale koreografije iz pokrajine:


