Najbolj pravilna možnost za reševanje problema meglenih stekel je pravilna uporaba klimatske naprave.
Lahko je več razlogov, zakaj se avtomobilska stekla potijo / foto depositphotos.com
Težava pri potenju vetrobranskega stekla v avtomobilu se lahko pojavi kadar koli v letu. Najpogosteje pa se pojavi v jesensko-zimskem obdobju in spomladi zaradi povečane vlažnosti in temperaturne razlike.
Moje je že prej povedal, kako odstraniti led z vetrobranskega stekla in ga ne opraskati.
Zakaj se meglijo stekla v avtomobilu
Eden najpogostejših vzrokov za meglitev vetrobranskega stekla iz notranjosti avtomobila je naslednji vremenske razmere. Če je zunaj vlažno, izhlapevanje vlage, npr. z oblačil ljudi, povzroča kondenzacijo na oknih.
Pojavijo se lahko tudi tehnične težave. Na primer – “izsušena” gumijasta tesnilaKer ne tesnijo, voda v obliki hlapov prodira v notranjost avtomobila in se nalaga na stekla.
Vetrobransko steklo se lahko tudi zamegli zaradi težav z zračnimi odprtinami ali kabinskim filtrom.. Zaradi njih je kroženje zraka nezadostno in v kabini je povečana vlažnost – za to je dovolj, da ljudje “zadihajo”.
Težaveki povzročajo znojenje stekel v avtomobilu, so lahko pri ogrevalnem ali klimatskem sistemu. Te težave lahko odpravite na servisnem centru. Mimogrede, meglijo se tudi avtomobilska stekla ob vklopu grelnika – se vlažen zrak dvigne in se usede na okna.
Drug pogost vzrok za zameglitev stekel v notranjosti avtomobila je oseba po pitju alkohola. V tem primeru je znojenje večje, zato se poveča koncentracija vlage in povzroči zameglitev stekel.
Da bi se izognili zamegljevanju oken, je treba pravilno uporabljati klimatski sistem / foto depositphotos.com
Kaj morate storiti, da se vam v avtomobilu ne bodo meglila stekla
Da bi preprečili meglitev stekel v avtomobilu, morate vklopiti klimatsko napravo in nastaviti najvišjo temperaturo, zagnati klimatsko napravo in izklopiti recirkulacijo zraka v kabini. Upoštevati je treba, da uporaba klimatske naprave v hladnem vremenu ni zaželena, saj lahko steklo poči.
Vendar je bolje, da težave ne rešujete, temveč se ji poskušate izogniti. To lahko storite tako, da:
- poskrbite, da bodo vaša okna čista tako zunaj kot znotraj;
- pravočasno zamenjajte kabinski filter;
- očistite odprtine klimatske naprave ali klimatske naprave;
- preverite in očistite drenažne odprtine pod pokrovom motorja.
Priporočljivo je tudi, da so izdelki iz tkanin v notranjosti – sedeži, oblazinjenje, celo preproge – suhi. Navsezadnje, kot smo se spomnili, odvečna vlaga izhlapeva in se nalaga na okna.
Poleg tega, ko se okna v avtomobilu med dežjem, še posebej močnim, zameglijo, – bo morda treba posušiti tudi zvočno izolacijo.
Prav tako bi moralo pomagati posebno sredstvo za meglena okna v avtomobilu. Preprečujejo kondenzacijo in okna se ne smejo megliti. Različne različice takšnih kemikalij za avtomobile lahko najdete v trgovinah z avtomobili. Pred uporabo je treba okno očistiti žagovine, maščob in drugih nečistoč.
No, če imate sodoben avtomobil z električno ogrevanim “vetrobranskim steklom” – vam ni kaj svetovati. Če vse deluje pravilno, ne bi smelo biti težav.
Avtomobilska stekla se med dežjem pogosto meglijo / foto depositphotos.com
Zakaj se znojijo okna v avtomobilu od zunaj
Zgodi se tudi, da se vetrobransko steklo zunaj zamegli, v avtomobilu pa ne. To se zgodi zato, ker je temperatura zunaj nižja kot v potniški kabini ob delujočem grelniku. Zaradi temperaturne razlike se na toplem steklu zunaj nabira vlaga. To se običajno zgodi, če električni grelnik ne deluje pravilno ali če je vetrobransko steklo poškodovano.
Preberite si tudi: “V primeru, da se na steklu pojavijo poškodbe, ki jih je treba odpraviti, je treba izvesti postopek, ki je v skladu s predpisi:
Potenje avtomobilskih stekel – ljudska zdravila
Tako kot pri zdravljenju ljudi se je tudi pri avtomobilu mogoče znebiti znojenja stekel s pomočjo ljudskih zdravil. Tako nekateri avtomobilisti svetujejo vtrite peno ali gel za britje na steklo. Lahko tudi uporabite mešanico glicerina in alkohola ali amoniaka.. Poskusite tudi s tekočim milom ali otroškim šamponom.
Pravijo, da lahko za preprečevanje meglenja oken uporabite tudi jih podrgnite s polovico krompirja.. Vendar ta metoda še vedno ni priporočljiva, saj organske snovi iz krompirja zgnijejo in povzročijo plesen v avtomobilu. Prav tako ni dober nasvet – na steklo nanesite WD-40. Zaradi tega bodo stekla mastna in vidljivost manjša.
Še vedno pa je najpravilnejša možnost za spopadanje z zamegljenimi stekli pravilna uporaba klimatske naprave.